Něco o filmu, hercích...

11. června 2008 v 20:26 | smiley |  Buffy,přemožitelka upírů
Rodokmen upírů
Pán-Jeden z prvních upírů na zemi. Jeho lidské rysy už vymizely.
Darla-Byla přetvořena pánem na upíra v roce 1609. Pánova favoritka,ale jen do té doby,co stvořila Angeluse.
Angelus-Stvořen Darlou v roce 1753 v Irsku. Angelus zabil celo rodinu Drusily,která se z toho zbláznila. Nakonec jí proměnil v upíra. Byla na něho svržena kledba,která mu dala duši jako trest za jeho činy.
Drusila-Dru byla byla oddaná křesťanka a když jednou přišla ke zpovědi,Angelus z ní udělal upíra. Vytvořila si upíra Spika. Pak dva milenci (Drusila+Spike) odjeli v roce 1998 do Sunnydale.
Spike-stvořen Drusilou.Zabil dvě přemožitelky a má spadeno na Buffy.
Seriál
Kdo by je neznal a kdo by se na Buffy,přemožitelku upírů nedíval právě kvůli nim?Je to asi jejich zamotaný vztah,který k televizním obrazovkám přitahuje diváky.Angel je sice neškodný,ale jen s duši.O tu by mohl přijít ,kdyby dosáhl jen na nepatrný okamžik opravdového štěstí.A tak se stane ,když se spolu Buffy a Angel pomilují.Sarah Michelle Gellar k tomu řekla-"Je to typická metafora.Kluk se vyspí s holkou a pak je na ní zlej"a přesně takový potom Angel byl-zlý a krutý.Dokonce zabil Jany Calendar,Gilesovu lásku.Buffy je nakonec nucená zabít Angela.Ten se ,ale v třetí sérii vrací i s duší.Ale jich vztah už nikdy nebude ,jako předtím.Oba ví co nastane ,když dají svým citům průchod a tak se z jejich lásky stává,láska která nikdy nebude naplněna.To Angel pochopí ke konci třetí série a odejde.Mezitím David natáčel svůj vlastní seriál "Angel" v něm se objevovali postavy a démoni z Buffy a naopak.V seriálu 'Buffy,přemožitelka upírů'se objeví až ke konci.V posledním díle 7.série.Má totiž pomoci Buffy s velkým bojem proti zlu ,který má v Sunnydale nastat.Dozví se ,že teď Buffy chodí se Spikem a začne žárlit.Buffy Angela pošle pryč,kdyby se nepovedla tahle bitva ,chce aby Angel vedl druhou vlnu.Bitva se svede ,ale zemře při ní Spike.Po celém světě povstanou spousty přemožitelek .
Buffy,přemožitelka upírů.
Tento seriál humorně,hororově ,ale i romanticky popisuje příběh na pohled obyčejné dívky-Buffy.Buffy byla až do doby než jí sdělili ,že je Vyvolenou bojovat proti zlu,normální až povrchní dívkou.Chodila na školu v Los Angeles ,ze které byla vyloučena kvůli tomu,že tam zapříčinila požár v místní jídelně.Přemluvila svojí matku,aby se přestěhovaly do městečka jménem Sunnydale.Na pohled krásné město s nádherným jménem,ale pro Buffy je to "brána pekla".Sunnydale je totiž místo ,kde se střetává všechno zlo a ústí do brány ,která je nazývaná pekelnou.V místní škole potká několik lidí ,kteří jí budou v boji pomáhat.Willow,Alexe,Cordélii a v neposlední řadě,vůbec ne důležitostí Gilese.Pozorovatele,rádce,přítele a ochránce,jenž má Buffy vést.Willow a Alex se jí stanou nepostradatelnými přáteli a Cordélie se po čase také začlení do týmu.Později se stane Alexovou dívkou.Ale ještě někdo tu je…Angel…má chránit a pomáhat Buffy,ale přitom se do ní zamiluje.Angel je upír ,který má duši.Tu mu navrátil cikánský kmen ,jako břímě ,které musí nosit za to ,že zabil nejoblíbenější cikánskou dceru.Angel se tak musí vypořádat s výčitkami za činy ,které spáchal když byl upírem.
Buffy Summers/Sarah Michelle Gellar
Kdo by ji neznal jako Buffy,přemožitelku upírů?Tahle škatulka jí pronásledovala a asi proto,že chtěla dosáhnout vyšších cílů,nepodepsala smlouvu o natáčení osmé série.A zdá se ,že dobře udělala.Od té doby má na kontě spousty filmů,sice ne výtečných,ale jsou dobrým průměrem.Většinou jsou s hororovou tématikou.Co dodat snad Sarah v 'Buffy' dokázala ,že bát se umí…Natočila například horor Nenávist ,kde je studentkou jménem Karen ,která přijíždí se svým přítelem do Tokia.Mají tam pečovat o jednu starou paní ,ale najednou se začnou dít strašidelné věci…Ale nezůstalo jen u hororů…natočila také velmi úspěšný film-Velmi nebezpečné známosti ,který je inspirován knihou Nebezpečné známosti.Sarah si v něm zahrála mrchu ,která nakonec zapříčiní smrt svého nevlastního bratra.Ve filmu se objeví s hnědou hřívou.
Sarah se narodila 14.dubna 1977.Ve čtyřech si jí všiml filmový agent ,dostala nabídku na roli ve filmu An Invasion of Privacy.Mohli jsme jí vidět ve spoustě reklam.Větší příležitost přišla v roce 1993 ,kdy vyhrála roli Kendall Hart v seriálu All My Children.Během dvou a půl roku získala americkou cenu Emmy.
Zajímavost:
Sarah nejdříve šla na konkurz na 'Buffy' s tím,že by chtěla hrát Cordélii.Ale produkce jí ihned obsadila do role hlavní ,tedy do role Buffy.
Buffy
Navštěvovala střední školu, byla roztleskávačkou a v roce 1996 byla zvolena Královnou maturitního plesu. V té době ji kontaktoval muž jménem Merrick, který jí řekl, že je Vyvolená - přemožitelka upírů. Přes zjevnou neduvěryhodnost této informace to byla pravda, Merrick byl její pozorovatel. Když byl zabit, Buffy ve snaze dokončit akci založila požár školní tělocvičny. Protože její rodiče se rozvedli, Buffy se s matkou přestěhovala do Sunnydale. Zde poznala svého nového pozorovatele, knihovníka Gilese. Poznala zde take nové přátele Willow Rosenbergovou, Alexe Harrise a, možno-li ji tak nazvat, i Cordelii Chaseovou, kteří jako jediní znají pravdu o přemožitelce.
Willow Rosenberg/Alyson Hannigan
Alyson se narodila 24.března 1974 ve Washingtonu.Je tedy o čtyři roky starší než Sarah.Alyson ve čtrnácti hrála ve filmu My Stepmother is an Alien.Miluje fotbal,ráda si zahraje na počítači a zasurfuje na internetu.Má v oblibě delfíny,svou lásku k nim zdůraznila tím ,že si jednoho nechala vytetovat na kotník.Alyson známe z uspěšných filmů-Prci,prci ,prcičky I.,II. a III.
Zajímavost:
Ve filmu My Stepmother is an Alien si zahrála s hercem Sethem Greenem ,který hraje v Buffy jejího přítele Oze.
Willow
Pochází z židovské rodiny, rodiče jí nechápali, což vedlo až k pokusu její matky upálit ji.
Nejlepší přítel Willow je Alex, kterého zná již od dětství. Poznali se ve věku 5 let, ovšem jejich "rande" brzy skončilo, když jí Alex ukradl její Barbie. Willow je vyjímečně inteligentní, hlavně v oblasti počítačů, a je skvělá studentka. Nespočetněkrát pomohla Buffy nabouráním různých informačních systémů.
Alexander-Xander Harris/Nicholas Brendon
Atraktivní Nicholas se narodil 12.dubna 1971 a Kalifornii.Dost vážně pomýšlel na to ,že by se věnoval profesionálního sportovce.Jeho sny ,ale ukončilo zranění ruky a tak se jeho snění o basketbalové dráze rozplynulo.Nicholas si najal učitele jevištní mluvy a po chvíli se z něj stal nadějný herec.Prosadil se a získal roli v seriálu Buffy.Škoda ,že ho nebylo vidět v nějakých větších projektech.
Zajímavost:
Nicholas má dvojiče ,když chce mít pokoj od okolního světa,využívá toho.Bratry totiž jen těžko rozeznají i jejich nejbližší.
Alex Alexander La Velle Harris
POhodový kluk,dobrý kamarád Willow.V jeho rodině jsou problémy typu:otec nemá práci,matka neumí vařit,v rodině jsou problémy s alkoholem!!!!Tyto své problémy se snaží řešit s klidem ,humorem,ale né vždy se mu todaří.Jeho velká láska byla právě Buffy,později Cordelie!!!!!Jeho dobrozdružná setkání př.rande s kudlankou nebo s mumií.
Angel,Angelu/David Boreanaz
Dave se narodil 16.května 1971.Tudíš mu šestnáctého bude 35 let(jestli dobře počítám=D)
V New Yorku studoval herectví a jeho ikonou byl jeho otec ,který moderoval počasí na stanici ABC,ale i tam chtěl David dosáhnout větších cílů než jeho otec.A malá role v seriálu Ženatý se závazky mu nestačila.Za největší prohru svého života považoval rozvod se svojí ženou Ingrid Quinn ,se kterou se ale znovu oženil a mají spolu tříletého syna.
Zajímavost:
David nemusel ani na konkurz na Angela.Na ulici,když venčil svojí fenku Berhta Blue ,si ho vyhlédnul hledač talentů a nabídl mu roli Angela.
Angel
Jako člověk jménem Liam se narodil v roce 1727. Jeho přeměna v upíra proběhla v roce 1753. Angel byl tulák a alkoholik, což se mu vymstilo, když potkal Darlu, která z něj udělala upíra. Má velice pestrou minulost. V roce 1860 potkal Drusillu, pozabíjel její rodinu a ji přeměnil na upíra. V roce 1898 zabil dceru cikanského kmene, který na něj uvalil kletbu, která mu způsobuje pocity viny kvůli jeho upírství. V roce 1990 v New Yorku ho vyhledal dobrý démon Whistler, který mu ukázal Buffy. Angel se rozhodl pomoci jí v jejím boji, ale při té přiležitosti se do ní zamiloval.
Spike-Vilém Krvavý/James Marsters
James Wesley Marsters se narodil 20.srpna 1971.Rád hraje v divadle,ale Buffy si nemůže vynachválit na jeho povahu něco prozrazuje ,že si v ní oblíbil především násilné scény.Kdybyste si někdy mysleli ,že jeho jizva na tváři je namaskovaná -omyl.Je opravdu jeho.Sám k tomu říká-"Mám dvě jizvy.První na levém obočí od doby,kfy jsem byl přepaden v new Yorku.Druhou na levé noze ,ta je pak památkou na dětství.Zahradní ostřikovač může být nebezpečnou hračkou."
Zajímavost:
Při bojovných scénách v Buffy trvá na tom,že je odehraje sám.Nikdy prý nemusel být zastupován kaskadéry.
Spike
Také známý jako Vilém Krvavý. Jméno dostal podle záliby mučít oběti specifickým způsobem. Ale nebyl vždycky krutý a zlý, býval to tichý a citlivý básník. Poté ho Drusilla zabila a opět vzkřísila jako upíra. Nyní je jeho velkou láskou, neudělají bez sebe ani krok. Přestože je Spike "jen" 120 let starý, stihl již zabít dvě přemožitelky. O Buffy se zatím pokouší marně.
Rupert Giles/Anthony Head
Celým jménem Anthony Stewart Head.Narodil se 20.února 1954,takže jestli jsou moje počty správné ,tak mu 20. bude už 52 roků…fíha…Vystudoval akademii hudebních a dramatických umění.První velká role pro něj byla ve filmu Godspell ,kde si zahrál samotného Ježíše.Má již dvě děti a žije se svojí přítelkyní Sarah Fisher.Rád jezdí na koni,plave a zpívá…
Giles
Narozen v Anglii, jeho otec i babička byli pozorovatelé. Mladý Giles byl tímto osudem zklamán, on sám chtěl být letcem nebo kupcem. Když chodil na Oxford, chtěl se vzepřít osudu a jako formu rebelie se jemu a jeho příteli, který mu říkal "Ripper" ("Rozparovač"), podařilo na zem povolat démona Eyghon. Pracoval jako kurátor v muzeu, když mu byla radou pozorovatelů přidělena Buffy. S ní je ve velmi úzkém, ale spíše otcovském vztahu. Giles je sečtelý a chytrý, hraje na kytaru, ovládá 5 jazyků a v případě potřeby i bojuje. Nemá mnoho přátel a jediná vážnější známost byla počítačová odbornice učitelka Jenny.
Faith

Je další z Přemožitelek a byla povolána poté, co byla Kendra zabita Drusillou. Je jako každá postava zahalena lehkým závojem tajemna. Je o ní známo jen to, že má problémy. Její pozorovatelka byla zabita upírem jménem Kakitos, čemuž byla Faith nucena přihlížet. Poté utekla a vzala si s sebou všechen svůj pocit viny. Je z Bostonu, její matka alkoholička je mrtvá. Faith zabíjení upírů přinaší obrovskou rozkoš, je po něm, jak sama říká, "hladová a nadržená". Myslí si o sobě, že je lepší Přemožitelka než kterákoliv jiná, protože se neřídí žádnými zákony ani pravidly.
Oz
Je poněkud záhadný. Jeho skutečné jméno je Daniel Osborne. Je to tichý, uzavřený mladík, ovšem smysl pro humor mu nechybí. Je inteligentní, ale k dobrým výsledkům ve škole není dostatečně motivován. Je kytarista ve skupině Dingoes Ate My Baby a třebaže si nemyslí, že je moc dobrá, tak vystupují poměrně často. Stále kouká po Willow, která mu však zatím uniká.
Cordelie
Narodila se v Sunnydale,typická snobka.je roztleskávačka,vždy říká co má na jazyku.Usilovala o to být přítelkyní Buffy,protože se si myslela že musí být supr!!!!Později si ji však zařadí do ztracených případů,kde ji společnost dělali Alex a Willow.S každým problémem žádala Buffy,o pomoc.Při jedné z akcí Buffy,zjistí její pravou identitu přemožitelky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama