Co znamenají obrázky na skříni

5. července 2008 v 14:21 | smiley |  Narnie
PRSTENY ( pravý horní roh)
Magické prsteny, zelený a žlutý, které svého nositele odnesou do lesa mezi světy a zase zpátky.
LES MEZI SVĚTY (přímo pod nimy napravo)
Bezčasý les mezi světy, charakterizovaný mnoha jezírky.
CHARN (ještě níž napravo)
Zničené město, valečnícka civilizace, chladná a tichá po trpkém boji o moc mezi Jádis a jej sestrou císařovnou. Jádis ho nakonec zničila, když vyslovila osudné slovo.
ZLATÝ ZVONEK ( pravý spodní roh)
Malý Digory i přes rozumné rady své kamarádky Polly uposlechne nápisu na zdi královské síně v Charnu a kladívkem uhodí na kouzelný zvonek, jehož zzvuk probudí Jádis a rozpoutá zemětřesení, které zničí město.
PRVNÍ VÝCHOD SLUNCE (dole uprostřed)
Aslan svou písní stvoří Narnii a sní vyjde slunce.
PERUŤ, OKŘÍDLENÝ KŮŇ (levý dolní roh)
Původně drožkářský kůň jménem Jahoda, který je z Londýna přenesen do Narnie. Když Aslan svou písní stvoří Narnii, promění Jahodu v krásného okřídleného koně, který odnese Digoryho a Polly do zahrady.
ZAHRADA NA VRCHOLU HORY ( nad ním vlevo)
Aslan pošle Digoryho, aby utrhl stříbrné jablko v zahradě daleko na zahradě, která leží na vrcholku strmého zeleného kopce a jejiž brána je otočená k vycházejícímu slunci.
PTÁK NA STROMĚ (ještě výš vlevo)
Když Digory trhá stříbrné jablko v zahradě na vrcholu kopce, všimne si nádherného exotického ptáka, který ho sleduje, a rohodne se, že si sám pro sebe jablko nevezme.
JABLKO ( levý horní roh)
V Čarodějově synovci jsou dvě významná jablka. První je stříbrné jablko, které Aslan poručí Digorymu přinést ze zahrady na západě. Když se Digory vrátí, Aslan mu přikáže, aby jablko zasadil, a z jablka vyroste Strom ochrany, který nějakou dobu nepustí do Narni Bílou Čarodějnici. Digory pak utrhne jablko t tohoto nového sromu , a když ho donese domů a dá své umírající matce, kouzelné jablko ji vyléčí.
DVĚ KORUNY (nahoře uprostřed)
Dvě koruny symbolizují korunovaci krále Františka a královny Hleny, prvních vládců Narnie.
JABLOŇ (uprostřed)
Když Digory dá své matce sníst jablko z Narnie a to ji vyléčí, zakope chlapec ohryzek na zahradě. Vyroste z něj nádherná jabloň. O mnoho let později, když vichřice jabloň vyvrátí, nedokáže ji Digory nechat rozštípat, a tak z jejího dřeva nechá udělat velice zvláštní skříň, kterou jednoho dne objeví malá Lucinka ve Lvu, čarodějnici a skříni.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama