O Letopisech Narnie

5. července 2008 v 13:30 | smiley |  Narnie
Planina lucerny
Od lucerny začíná Narnie. Takže je to docela důležité místo. Říkaté si odkud se lucerna vzala? Když Digory osvobodil Jádis vzal ji omylem do našeho světa. Tam udělala velký rozruch a když ji Digory pět nevědomky vzal do Narnie vzala s sebo i kus lampy. A když se Narnie vytvářel vyrostla z toho kusu celá lampa, která nepřestane svítit.
Skříň
Díky skříňi se do Narnie dostaly 4 děti Pevensiovy.
Skříň vznikla takto: Digory chtěl jablko z Ochranitelského stromu, aby zachránil svou umírající matku. Ohryzek pak zakopal na zahradě kde z něj jabloň. Jednou ji však vychřice vyvrátila (to byl Digory už dospělý) a nechtěl ji rozsekat na dříví, tak z jabloňe udělal skříň na kabáty, ale to netušil, že udělal vchod do Narnie.Došlo mu to až když mu to děti pověděly.
Dům pana Tumnuse
Obrazek
Pán Tumnus bydlí ve skále blízko Planiny Lucerny. Tumnus jako správný faun hraje na zvláštní píšťalu . Žije sám, otec mu zahynul ve válce proti královně Jádis.
Bobří hráz
Photobucket - Video and Image Hosting
Leží u řeky Beruny. Pan Bobr ji postavil, aby měly se svou Paní Bobrovou spokojený život. Dřel na tom hodně dlouho. Ale jak přišly do Narnie děti Pevensiovi a Edmund pověděl Bílé Čarodějnici kde své sourozence nechal a Jádis poslala svou policii, aby je dopadla, přišel Pan Bobr o hráz neboť vlci mu ji poničily.
Cair Paravel
image
Cair Paravel je hrad a sídlo králů a královen Narnie. Byl postaven dávnými krály. Aslan předpověděl : "Až na Cair Paravel usedne, zas krev Adamova, nastolí se vláda nová."
Vysvětlení je toto: že 4 děti ( 2 dcery Eviny a 2 synové Adamovi) strhnou vládu Bílé Čarodějnice Jádis a stanou se vládci Narnie. Proto když se stavěl Cair Paravel postavily také 4 trůny.
Poté co se děti Pevensiovy vrátily do našeho světa Cair Paravel začal chátrat neboť vlády se ujaly Telmarinové a přesunuly vládnoucí sídlo jinam. Až o 1000 let později Kaspián Desáty Mořeplavce, co vyhrál válku nad svým strýcem Mirazem se ujal vlády a obnovil sídlo a hrad Cair Paravel.
Hrad Bílé Čarodějnice
image
Hrad Bílé Čarodějnice leží v horách daleko na Severu. Je celý z ledu. Královna v něm žije ze svými poddanými. Když někam potřebuje odcestovat požív sáně taženými soby (jako Santa Claus).
Na svém hradě v jednom velkém sálu má sochy z kamene. Jsou to Narniané, kteří stály proti ní. Mezi nimi byl i jednu dobu faun Tumnus.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama